İLBER ORTAYLI VE MİLLİ EĞİTİM

Birçoğumuzun hayatına “çok cahilsin” capsi ile giren ilber ortaylı ‘nın mizah anlayışını hepimiz biliyoruz. Ama çoğumuz tam olarak bilmediği şey ise ilber ortaylı ’nın akademik hayatı ve başarıları. Şimdi burada uzun uzun İlber hocanın hayatını anlatmak istemiyorum. İlber hocanın milli eğitim bakanı olsa ülkemizdeki eğitimi nasıl değiştireceğini tahmin etmenizi istiyorum. Bu değişim iyi yönde mi olur yoksa kötü yönde mi? Karar sizin?
ilber ortaylı,

Benim şahsi düşüncelerim ise bu değişimin iyi yönde olacağı. İlber hocanın açık ve kararlı duruşu bile milli eğitimde değişimin kaçınılmaz olacağının göstergesi. Ayrıca aldığı eğitimin kalitesi ve akademik kariyeri de yapacaklarının belgesi niteliğinde bence. Peki İlber hoca milli eğitim sistemimiz hakkında ne düşünüyor? İlber hocaya göre milli eğitim nasıl olmalı? Bu soruların cevabını İlber Ortaylı’dan dinleyelim. İzlemek için tıklayın!
Şu an ki eğitim sistemimiz düşünün. Değişen sınavları düşünün. Neredeyse her dört yılsa bir sistem değişiyor. Hiçbir kuşak aynı eğitim sistemiyle mezun olamıyor. İlkokulda farklı ortaokulda farklı lise de farklı eğitim sistemi ile okuyup farklı sınavlara girerek gideceği okulu belirliyor. Sizce bu sistem milyonlarca genci kaybetmemize neden olmadı mı? Peki çözüm sizin çözümümüz ne? Eğer çözümünüz İlber hocanın milli eğitim bakanı olmasıysa bence bu videoyu izlemelisiniz?
İlber hoca milli eğitim bakanı olmak istiyor mu? İzlemek için tıklayın!
Siz de bu konu hakkında görüşlerinizi aşığa yorum yazarak paylaşabilirsiniz.