Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AKP Grubu Başkanvekili Tevfik Göksu’nun Ekrem İmamoğlu üzerinden Trabzonlular ile ilgili yaptığı açıklama tepki çekti.
Katıldığı bir iftar programında Karabüklü vatandaşlara bir konuşma yapan AKP'li Göksu, Ekrem İmamoğlu üzerinden Trabzonluları Yunanlara benzetti.
Trabzonlular Platformu adlı hesaptan paylaşılan videoya göre, Göksu, 31 Mart seçimlerinde İmamoğlu'nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini söyledi. Göksu daha sonra İmamoğlu'nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sordu. Vatandaşlardan “Trabzon” cevabını alan Göksu, “Olay büyük, hesap büyük” dedi.
Göksu'nun bu konuşması Trabzonluları öfkelendirirken, Trabzonlular Platformu tarafından yapılan paylaşımda, 23 Haziran işaret edilerek, "Trabzonlular sandıkta cevabını verecektir" denildi.
İşte tepki çeken o konuşma:"BİRAZ UTAN"
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da, sosyal nedya hesabından yaptığı paylaşımda AKP'li Göksu’nun sözlerine tepki gösterdi.
CHP'li Bekaroğlu, Göksu için, "Biraz utan, Allah'tan kork" dedi.
İşte Mehmet Bekaroğlu'nun o paylaşımı:

TEPKİ YAĞDI
Öte yandan, AKP'li Tevfik Göksu'nun sözlerine sosyal medyada tepki yağdı. Trabzonlular, Göksu'ya özür dilemesi çağrısında bulundu.
Ayrıca, Twitter'da "Trabzonlular" etiketiTürkiye gündemine girerek TT oldu...
İşte sosyal medyadaki o tepkilerin bir kısmı: