PlayStation 4, Xbox One oyun konsollarının yanı sıra ilk kez PC platformuna gelen Destiny 2 bu yılın en iyi satan oyunu olmuş durumda. İşte, en iyi satan oyun olma derecesine erişen Bungie yapımının başarısının detayları.


Destiny 2 en iyi satan oyun!
NPD Group, 6 Eylül tarihinde konsollar ve 24 Ekim tarihinde de PC için piyasaya sürülen Destiny 2’yi yılın en iyi satan oyunu olarak ilan etti. Oyunun, çıkışından sonraki 1 aylık süreçte ciddi bir satış elde ettiği ifade ediliyor. Hatta PC çıkışı ile oyun yerini daha da sağlamlaştırabilir. Rakamsal detaylar ise verilmiş değil.


2017 yılının en iyi satan oyunu belli oldu!
6 aydır zirvede bulunan Ghost Recon: Wildlands oyunu da geride bırakılmış durumda. Ek olarak, Call of Duty: Infinite Warfare ve Battlefield 1 de yine geriye düşmekten kurtulamadı. Öte yandan Destiny 2’nin 3 Kasım tarihinde piyasaya sürülecek olan Call of Duty: WWII karşısında tutunamayabileceği konusunda da tahminler bulunuyor.


Bu arada ilginç bir not olarak, oyunun Battle.net ya da yeni adıyla Blizzard App platformuna gelen ilk Blizzard tarafından geliştirilmeyen yapım olduğunun altını çizelim.