Herkese merhabalar arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi Microsoft 2013'de Messenger sunucularının fişini çekmişti. Ya da bize öyle söylemişti. Dün son bir umut Messenger Reviver ile Messenger 2012'yi onarmaya çalıştım. İlk başta olmadı, ancak daha sonra hesapta gizlice iki adımlı doğrulama açık olduğunu gördüm ve bunu kapattım. Ardından hiçbir sorun olmadan Messenger'a girdi.

Uzatmadan hemen görsellere geçelim:Gördüğünüz gibi girişler sorunsuz. Hatta buna özel bir mail hesabı açtım.

Peki mesajlar ulaşıyor mu? Elbette.

Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.


Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.


Gördüğünüz gibi mesajlar sıkıntısız ulaşıyor. Üstteki konuşmada karşı taraf Skype ile bağlandı. Ben ise messenger ile. Gördüğünüz gibi sıkıntısız çalışıyor. Ayrıca karşı taraf skype uygulaması ile bağlanırsa video ve sesli sohbet de yapılabiliyor.
Messenger'ın tüm özellikleri sorunsuz çalışıyor arkadaşlar. Bizzat denedim.

Peki bunu nasıl yapacağız? Hemen anlatalım.

https://messengergeek.wordpress.com/...nd-beat-skype/

Yukarıdaki adresten Download Messenger Reviver 2 butonuna tıklayın.
Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.


Daha sonra programı çalıştırın. Karşınıza gelen ekranda aşağıdaki gibi Windows Live Messenger 2012 yazan yazıya tıklayın.Daha sonra indirme ve kurulum yapacak. Kurulumun ardından Messenger normal şekilde açılacak. Eğer hesabınızda iki adımlı doğrulama yoksa hotmail adresinizi ve şifrenizi girip kullanmaya başlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT!

Program yalnızca hotmail ile kaydolan kullanıcılara anlık mesaj atmaktadır. Yani siz gmail ile skype kayıt olduysanız anlık mesaj atamazsınız...

Alıntıdır...